Sommerbasar med Tidgivere og ansatte

En strålende sommerbasar i sommervarmen

– Jeg tror dette må være rekord! Vi har aldri solgt så mange lodd og årer, og hatt så mange gevinster som tilfellet her i dag. Det sier Henning Reme, markedsansvarlig i Blå Kors Kristiansand, som torsdag hadde invitert til Sommerbasar på Kristiansand Feriesenter på Dvergsnestangen.

Av Ivar Eidsaa

Det er årviss tradisjon at Blå Kors Kristiansand inviterer til sommerbasar i fellesferien. Arrangementet har alltid vært godt besøkt, og på tross av ekstra fint (og varmt!) vær var det mange som hadde tatt turen.

Takknemlighet

– At vi klarer å fylle opp her på en dag hvor det er hetebølge og attpåtil midt i fellesferien, er utrolig kult, smiler Reme.

Henning Reme
– Stor honnør til alle ansatte og Tidigvere som har vært på gjennomføringen av basaren, sier Henning Reme.

Flere ganger ble takknemligheten formidlet fra scenen, både til loddkjøpere, samarbeidspartnere, Tidgivere og selve feriesenteret som stilte «Hagekroa» til disposisjon for den gode saken.

Selv om det har vært enda mer folk tidligere år, ble det rekordinntekt når en regner med sommerlotteriet som også hadde trekning denne kvelden. Totalt kom det inn nærmere 150.000,-!

Knut Are Jølstad
Loddsalget gikk virkelig unna, her mer Knut Are Jølstad fra Blå Kors barnas stasjon i Kristiansand.

Underholdning og gevinster

De fremmøtte koste seg, og fra scenen underholdt Tom Jarle Istad Kristiansen, kjent musiker og dirigent.

Tom Jarle Istad Kristiansen
Tom Jarle Istad Kristiansen fikk de fremmøtte med på allsang.

Fundraisingkoordinator Trond Furseth har jobbet målrettet med å skaffe gevinster. Over 300 gevinster lå klare. Lego, kaffemaskin, vaffeljern, lamper, gavekort, fiskeutstyr og fruktkurver, var bare litt av det som heldige vinnere kunne ta med seg hjem.

Trond Furseth
En godt fornøyd fundraisingkoordinator Trond Furseth.

– Næringslivet ønsker å bidra med gevinster til basaren slik at vi kan få inn midler til å drive det arbeidet vi gjør for å hjelpe dem som virkelig trenger det. Næringslivet har bidradd på en fantastisk måte, uten deres velvilje og hjertelag, hadde vi aldri fått dette til, sier Trond Furseth.

Å gjennomføre en så stor basar som dette, krever en stor innsats. På selve basardagen var det 16-17 ansatte og Tidgivere (frivillige) i aksjon. Både fra Blå Kors Kristiansand og fra campen på Dvergsnestangen.

– Stor honnør til dem alle, hvor flere har avbrutt ferien for å kunne bidra, er intet mindre enn imponerende, sier Henning Reme.

Gevinster
Det bugnet med store og små gevinster, takket være rause samarbeidspartnere.